Kontakt Os

Fill out my online form.

Kontakt Knud Nielsen i Hillerød

Knud Nielsen A/S Hillerød

Åbningstider

Administration

Mandag – Fredag: 07.45 – 16.00

Salg
Mandag – Fredag: 09.00 – 17.30
Søndag: 11.00 – 15.00
Værksted & Lager
Mandag – Torsdag: 07.45 – 16.00
Fredag: 07.45 – 15.00

Åbningstider Omkring Helligdage

PåskeSalgsafdelingVærksted / Reservedele
Torsdag 1. April (Skærtorsdag)
Lukket
Lukket
Fredag 2. April (Langfredag)
Lukket
Lukket
Lørdag 3. April (Påskelørdag)
Lukket
Lukket
Søndag 4. April (Påskedag)
Lukket
Lukket
Mandag 5. April (2. Påskedag)
11.00 – 15.00
Lukket
BededagSalgsafdelingVærksted / Reservedele
Fredag 30. April (Store Bededag)
Lukket
Lukket
Kristi HimmelfartsdagSalgsafdelingVærksted / Reservedele
Torsdag 13. maj (Kristi Himmelfartsdag)
Lukket
Lukket
Fredag 14. Maj
Lukket
Lukket
PinseSalgsafdelingVærksted / Reservedele
Søndag 23. maj (Pinsedag)
Lukket
Lukket
Mandag 24. maj (2. Pinsedag)
11.00 – 15.00
Lukket
DecemberSalgsafdelingVærksted / Reservedele
Fredag 24. December (Juleaften)
Lukket
Lukket
Lørdag 25. December (1. Juledag)
Lukket
Lukket
Søndag 26. December ( 2. Juledag)
Lukket
Lukket
Mandag 27. December
11.00 – 15.00
07.45 – 16.00
Tirsdag 28. December
09.00 – 17.30
07.45 – 16.00
Onsdag 29. December
09.00 – 17.30
07.45 – 16.00
Torsdag 30. December
09.00 – 17.30
07.45 – 16.00
Fredag 31. December (Nytårs aftens dag)
Lukket
Lukket
JanuarSalgsafdelingVærksted / Reservedele
Lørdag 1. Januar (nytårs dag)
Lukket
Lukket
Søndag 2. Januar
11.00 – 15.00
Lukket

Medarbejdere hos Knud Nielsen i Hillerød

Thomas Nielsen
Indehaver / salgsafdeling
thomas@knud-nielsen.dk
Tlf.: 48 22 87 41
Casper Roswall Larsen
Salgskonsulent
casper@knud-nielsen.dk
Tlf.: 48 22 87 24
John Møller Jensen
Salgskonsulent
john@knud-nielsen.dk
Tlf.: 48 22 87 25
Henning Søe Nielsen
Reservedelschef
henning@knud-nielsen.dk
Tlf.: 48 22 87 35
Lars Løfgreen
Reservedelsekspedient
lars@knud-nielsen.dk
Tlf.: 48 22 87 36
Per Fjellerup
Værkfører
per@knud-nielsen.dk
Tlf.: 48 22 87 29
René Ptak
Værkfører
rene@knud-nielsen.dk
Tlf.: 48 22 87 30
Pierre Pichard
Værkfører
pierre@knud-nielsen.dk
Tlf.: 48 22 87 31
Kristine Jørgensen
Kontorassistent
kristine@knud-nielsen.dk
Tlf.: 48 22 87 20
Dorthe Nielsen
Kontorassistent
dorthe@knud-nielsen.dk
Tlf.: 48 22 87 21

Klageadgang
Forbrugere kan klage til Ankenævn for biler, Lautrupvang 2, 2750 Ballerup, bilklage.dk, over køb og reparation af biler og til Forbrugerklagenævnet, Carl Jacobsens Vej 35, 2500 Valby, forbrug.dk, over køb af udstyr og tilbehør til biler.

Frederikssund
  • Korshøj 5

  • 3600 Frederikssund
  • CVR.: 60176019

  • Tlf. 47 31 05 55
Hillerød
  • Frejasvej 27-29
  • 3400 Hillerød
  • CVR.: 60176019

  • Tlf. 48 26 23 23

Copyright © - Knud Nielsen A/S
Persondatapolitik

Book prøvetur

Fill out my online form.